Archívum » 2010 » 2010. 02. szám » Bíró Tibor: A Természeti Erőforrás-gazdálkodási és Vidékfejlesztési Kar stratégiai irányvonalai a Károly Róbert Főiskolán
A Természeti Erőforrás-gazdálkodási és Vidékfejlesztési Kar stratégiai irányvonalai a Károly Róbert Főiskolán
Bíró Tibor
Kulcsszavak: BSc, főiskolák, oktatási-kutatási politika, stratégiai irányok
Új struktúrájú kar kezdte meg működését 2009 szeptemberében a Károly Róbert Főiskolán, a Természeti Erőforrás-gazdálkodási és Vidékfejlesztési Kar, amely három intézet öt tanszékéből, két kutatóintézetből és az Erdőtelki Arborétumból jött létre. A Kar filozófiáját a szorosan összekapcsolódó oktatás és kutatás határozza meg. A szervezeti egységek éppen ezért kettős felépítésűek, oktatási egységeik mellett a kutatóintézetek tudományos hátterével is rendelkeznek. A Kar méreteihez igazodóan néhány markáns kutatási irányvonalra összpontosít, melyek egyrészt a helyi adottságokból és tradíciókból táplálkoznak, másrészt világszínvonalú és egyben unikális területnek számítanak.
A Károly Róbert Főiskola politikájával a jövőt szolgálja, mindenekelőtt a meglévő képzési rendszer reformjával, új tartalmával, új képzési területeivel és olyan magas színvonalú technikák és technológiák kutatás szolgálatába állításával, mellyel az intézmény e vonatkozásban is rákerülhet a hazai és a nemzetközi tudományos élet térképére.